Balıklar Yemek Tarifleri

Süper Ötesi Mısır Unlu Hamsi Tava Tarifi

 

Mısır Unlu Hamsi Tava

Malzemeler:
1 kg hamsi
2 kase mısır unu
Sıvı yağ, tuz Süper Ötesi Mısır Unlu Hamsi Tava Tarifi

Süper Ötesi Mısır Unlu Hamsi Tava Tarifi

Mısır Unlu Hamsi Tava
Mısır Unlu Hamsi Tava

Süper Ötesi Mısır Unlu Hamsi Tava Tarifi

Yapılışı:
-Hamsileri temizleyip, iyice yıkayın. Tuzlayın.
-Bir tepsinin içine mısır ununu döküp, hamsileri üzerine koyun ve elinizle iyice harmanlayın. Fazla unlarını silkeleyip, tepsinin kenarına sıralayın.
-Mümkünse düz kapaklı teflon tavanıza, 2 yemek kaşığı sıvı yağ koyup, hamsileri fotoğraftaki gibi dizin. Orta ısıdaki ocağınıza alıp, iki tarafı iyice kızarıncaya kadar,arada bir sallayarak pişirin. (Yüksek ısıda pişirmemeye dikkat edin. Mısır unları yanacak, balığınızın içi pişmeyecektir. Tavanız çok ısındığında ocağınızı kısarak ısısını dengelemelisiniz.) Düz kapağınız yoksa, tavanızın çapından daha küçük boyda, düz bir tabakla da çevirme işlemini yapabilirsiniz. Yalnız çevirirken sızabilecek yağdan yanmamaya dikkat etmelisiniz. En ideali lavabonun üzerinde çevirmektir. Daha sonra her seferinde 2 yemek kaşığı sıvı yağı tavaya ekleyerek aynı şekilde hamsilerin tamamını pişirin. Yeşil salata ve kuru soğan ile servis edin.

Afiyet Olsun.

Mısır Unlu Hamsi Tava, Enfes Mısır Unlu Hamsi Tava, Mısır Unlu Hamsi Tava Yap, Mısır Unlu Hamsi Tava Tarifi, Süper Ötesi Mısır Unlu Hamsi Tava Tarifi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Translate »