Sağlık ve Diyet

GDO (Genetiği Değiştirilmiş Organizmalar)

SUCUKLU KURU FASULYE | Kuru Fasulye Tarifi | Kolay yemek tarifleri

Bu gece Okan Bayülgen’in programına katılan Prof.Dr.Kenan Demirkol’un bir röportajını sevgili Zuhal Yalçın‘ın bloğunda okumuştum.

Son yıllarda sağlığımız üzerinde oynandığını duyduğumuz tüm oyunlar gibi bu bilgiler de insanın kanını donduracak cinsten. İlk olarak Prof.Dr.Erkan Topuz’un dediklerine inanamamıştım, sonra arkası geldi ve ne yiyeceğime, oğluma ne yedireceğime şaşırmış durumdayım. Bir ara isyan etmiştim. Benim sağlığımı korumak, bu konuda üreticileri denetlemek, zararlı şeyleri yasaklamak, bizi yönetenlerin işi değil mi? Neden ben herşeyi araştırmak zorundayım? Neden pek çok yakınımı kanserden kaybediyorum?

Duyduklarımın komplo teorisi olmasını ne kadar istediğimi bilemezsiniz. Ama zaman hep uyaranları haklı çıkarıyor.

Ne uğruna, nelerin savunulduğunun en somut örneğini “margarin” reklamında görmüştüm. Profesör, iki beslenme uzmanı, eski türkiye güzeli çıkmış, nerdeyse margarinin şifa olduğunu anlatıyorlar. Onlara en güzel cevabı yine ‘Babam Yarı Ömrünü Margarine Hediye Etti! diyen Prof.Dr.Kenan Demirkol vermiş. Aktüel’deki konu ile ilgili yazının bir kısmına bu linkten ulaşabilirsiniz.

Şu anda mecliste komisyonda görüşüldüğü söylenen, genetiği değiştirilmiş organizmaların ülkemizde rahatça kullanılmasını sağlayacak yasa tasarısı da meclise gelir ve kabul edilirse artık nereye kaçmamız lazım bilemiyorum. Sadece el insaf demek istiyorum…

Zuhal Hanım‘ın bloğundaki yazıyı lütfen okuyun.

Ayrıca GDO’ya Hayır Platformu’nun sitesinde de konu ile ilgili detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.
http://www.gdoyahayir.org/

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Translate »