Diyet

Sebze Diyeti

Sebze Diyeti

1. Gün

Mısır gevreği, yağsız yoğurt, taze meyve, portakal suyu, kafeinsiz kahve veya çay. Fırında patates; brokoli, marul, patates ve nohuttan oluşmuş bir salata (üzerine limon olabilir), taze meyve. Makarna, üzerine yeşil dolma biber, haşlanmış beyaz fasulye taneleri, sarımsaklı az limonlu sos. Yeşil salata, kırmızı şarapta pişirilmiş şeftali.

2. Gün

Hurmalı minik ekmek, yağsız kesik süt peyniri, kavun, diyet reçel ve kafeinsiz kahve veya çay. Üzerine haşlanmış mercimek ve salatalık konmuş yeşil salata (sirkeli). Kızartılmış veya gevşetilmiş pide parçaları üzerine közlenmiş patlıcan, soğuk domates çorbası kuskuslu. Haşlanmış fasulye ve pirinç, haşlanmış bamya ve domates, yeşil salata, zevke göre üstüne sos ve muz.

3. Gün

Kuru üzüm ve tarçınlı kornfleks, yağsız yoğurt, bir dilim kızarmış ekmek, reçel, portakal suyu, sıcak kafeinsiz kahve veya çay. İçinde pirinç, fasulye ve sebze bulunan dürüm, domates sosu, taze yeşilliklerden salata. Ispanaklı ravioli, kızartılmış küp şeklinde ekmekler bulunan kerevizli mercimek çorbası, yeşil salata, vanilyalı meyve.

4. Gün

Kornfleks, yağsız yoğurt, taze meyve (veya suyu), bir dilim kızarmış ekmek, reçel, sıcak kafeinsiz kahve veya çay. İçinde yeşillikler ve sarımsak bulunan patates çorbası. Yeşil salata. Beyaz haşlanmış fasulye (üzerine kuru domates olabilir). İki dürüm yufkası arasında pişirilmiş muz, sebzeli çili, İspanyol pirincinden pilav, yeşil salata, tarçın ve romla haşlanmış ananas.

Tabule Tarifi | Nasıl Yapılır?
Sebze Diyeti

5. Gün

Yağsız tavada yumurta gibi pişirilmiş tofu, bir dilim kızarmış ekmek, portakal suyu, kafeinsiz kahve veya çay. Kızartılmış dolmalık biberlerle süslenmiş mantar, yeşillikler üzerine İtalyan fasulye salatası, kavun serbest. Kızartılmış domates sandviçi, içinde mısır bulunan fasulye çorbası, yeşil salata, taze meyve.

6. Gün

Tarçınlı elmalı pankek, taze meyve, yağsız yoğurt, reçel ve kafeinsiz kahve veya çay. Mercimek ve ıspanaklı pilav, yeşil salata, taze meyve. Çorba, bezelyeli pilav, yeşil salata, haşlanmış meyve.

7. Gün

Peynirli taze meyve, meyve suyu, bir dilim kızarmış ekmek, kafeinsiz kahve veya çay. Yeşillikler ve salatalıkla süslenmiş kuskus salatası, közlenmiş patlıcan, taze meyve. Siyah fasulyeli kahverengi pirinçten pilav, kabak salatası, yeşillikler, taze meyve.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Translate »