Tatlılar

MANDALİNALI PANNA COTTA

MANDALİNALI PANNA COTTA, MANDALİNALI, PANNA COTTA, MANDALİNALI PANNA COTTA tarifi

Çay soframızın en çok istenen tarifi;
Mandalinalı Pannacotta 🧡🍊🧡
Şimdi bol bol narenciye tüketmenin tam zamanı👌
Havalar soğuk,vücudumuza vitamin & enerji lazım…Mandalinalarında en lezzetli en güzel zamanı….
Eeee o zaman napıyoruz…Bol bol mandalina&portakal tüketiyoruz…
İşte bugünün tarifde mis kokulu,nefis bir mandalinalı lezzet..👌👌

..

MANDALİNALI PANNA COTTA
MANDALİNALI PANNA COTTA, MANDALİNALI, PANNA COTTA, MANDALİNALI PANNA COTTA tarifi

.
Mandalinalı Pannacotta

  • 400 ml krema
  • 300 ml. süt
  • 100 ml mandalina suyu
  • 2 mandalina kabuğu rendesi
  • 80 gr beyaz çikolata (1 paket)
  • 1 tatlı kaşığı vanilyaözütü veya 1 /2 vanilya çubuğu
  • 50 gr şeker
  • 1,5 yemek kaşığı toz jelatin veya 4 yaprak jelatin(4-5 yemek kaşığı soğuk su) …….

 

Çay soframızın en çok istenen tarifi; Mandalinalı Pannacotta 🧡🍊🧡 Şimdi bol bol narenciye tüketmenin tam zamanı👌 Havalar soğuk,vücudumuza vitamin & enerji lazım…Mandalinalarında en lezzetli en güzel zamanı…. Eeee o zaman napıyoruz…Bol bol mandalina&portakal tüketiyoruz… İşte bugünün tarifde mis kokulu,nefis bir mandalinalı lezzet..👌👌 . Mandalinalı Pannacotta 400 ml krema 300 ml. süt 100 ml mandalina suyu 2 mandalina kabuğu rendesi 80 gr beyaz çikolata (1 paket) 1 tatlı kaşığı vanilyaözütü veya 1 /2 vanilya çubuğu 50 gr şeker 1,5 yemek kaşığı toz jelatin veya 4 yaprak jelatin(4-5 yemek kaşığı soğuk su) ……. 🍊Krema,şeker ,vanilyaözütü ,mandalina suyunu ,rendesini ve sütü kaynama noktasına gelene kadar ısıtın.(kaynamasına izin vermeyin)Sonra ocaktan alın ve içine beyaz çikolatanızıda ekleyip,eriyene kadar karıştırın. 🍊Jelatini soğuk suda eritin. 🍊Kremalı karışıma erittiğiniz jelatini devamlı karıştırarak ekleyin,içinde iyice erisin. 🍊Hazırladığınız Pannacotta karışımını bardaklara paylaştırıp,buzdolabında 4-5 saat donup,soğuyana kadar bekletin.(içindeki rende mandalina kabuğunu istemezseniz süzebilirsiniz.) Afiyet olsun🍊 . #pannacotta #mandalina #mandalinalıpannacotta #orangepannacotta #orange #nisandaadanada #adana #adanablogger #foodblogger #foody #italiandesert #italianfood #myopenkitchen #todayfood #mutfakdamutfak #eniyilerikesfet #recipe #recipieoftheday #photooftoday #bynurlu #nurlununtarifleri #nurlumutfakta #nurlu

🍊Krema,şeker ,vanilyaözütü ,mandalina suyunu ,rendesini ve sütü kaynama noktasına gelene kadar ısıtın.(kaynamasına izin vermeyin)Sonra ocaktan alın ve içine beyaz çikolatanızıda ekleyip,eriyene kadar karıştırın.
🍊Jelatini soğuk suda eritin.
🍊Kremalı karışıma erittiğiniz jelatini devamlı karıştırarak ekleyin,içinde iyice erisin.
🍊Hazırladığınız Pannacotta karışımını bardaklara paylaştırıp,buzdolabında 4-5 saat donup,soğuyana kadar bekletin.(içindeki rende mandalina kabuğunu istemezseniz süzebilirsiniz.)
Afiyet olsun🍊

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Translate »